BLOG

Flora Pet Veteriner Kliniği

Kağıthane'nin Veteriner Kliniği

Kedi ve Köpeklerde Davranış Bozuklukları ve Çözümleri

Vazgeçmeye yol açan en yaygın davranış sorunları arasında evi kirletme, insanlara veya diğer hayvanlara karşı saldırganlık, yıkıcı davranışlar, korkulu davranışlar (köpekler), asi davranışlar ve pika (köpekler).

Devamını Oku

Arthritis

Artritis, eklemlerde iltihaplanmaya neden olur ve kedilerde oldukça yaygın görülen bir durumdur. Genellikle sahibinin gözünden kaçar.

Devamını Oku

Bit Parazit

Bir parazit, ev sahibinin zararına karşı yaşayan ve beslenen bir organizmadır. Hem içeride hem de dışarıda yaşayan kediler enfeksiyon riski altındadır.

Devamını Oku

Feline Coronavirus veya FCoV nedir?

Kedilerin dışkısından bulaşan yaygın ve bulaşıcı bir virüstür. Daha çok çok kedili hanelerde bulunur ve diğer hayvanları veya insanları etkilemez.

Devamını Oku

Toksoplazmoz nedir?

Toksoplazmoz, Toxoplasma gondii (T gondii) adı verilen mikroskobik bir parazitin neden olduğu bir hastalıktır. Doğmamış bebekleri etkileyebilecek bir hastalık olduğundan, birçok hamile kadınların endişelenmesi anlaşılabilir bir durumdur.

Devamını Oku

Kafes Kuşu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kuşun Ağırlığı: Kuş sol elle avuç içine alınarak ve fazla sıkılmadan göğüs kaslarının ( pectoral Kaslar) ve sternumun ( göğüs kafesi) durumuna bakılır. Kaslarda bir zayıflama incelme var mı? Sternum kemiği dışarı doğru fazla çıkmış mı?

Devamını Oku

Sık Sorulan Sorular

Evcil hayvanlar için en sağlıklı yiyecek türü hangisidir? Kuru ve ıslak, sahibinin ve evcil hayvanının tercih ettiğine göre değişir. İlk yıl için yavru yiyeceği almalı ve ardından yetişkin bir yemeğe geçmelisiniz. Evcil hayvanınızın türüne göre ihtiyacı değişmektedir.

Devamını Oku

Kağıthane veteriner – Talatpaşa veteriner – Bizim evler veteriner  – Kağıthane veterinerleri-Talatpaşa veterinerleri – Köpek maması kağıthane – Kedi maması kağıthane – Kuş yemi kağıthane – Köpek maması talatpaşa – Kedi maması talatpaşa – Kuş yemi talatpaşa – Pet malzemeleri bahçeşehir talatpaşa – Kağıthane kedi kumu – Kağıthane veteriner – Kağıthane veterinerleri – Kağıthane kedi maması – Kedi mamaları – Köpek mamaları – Köpek maması – Kedi maması – Pet malzemesi – Kağıthane veteriner hekim – Kağıthane veteriner hekimleri Kağıthane veteriner hekimleri – Kağıthane veteriner hekimleri – Kağıthane veterinerleri – Kağıthane veterinerleri – Talatpaşa veterinerleri – Kağıthane veteriner– Kağıthane veteriner – Talatpaşa veteriner – Veteriner Kağıthane – Veteriner Şişli